Ana Sayfa / Yazılım - E-Dönüşüm

Yazılım - E-Dönüşüm

E-Dönüşüme Hazırmısınız?

e-Fatura Nedir? e-Arşiv fatura, faturaların 10 yıl boyunca saklanması gereken ikinci nüshalarının ve ilgili belgelerin elektronik ortamda oluşturulmasını ve muhafaza edilmesini; gerektiğinde elektronik olarak ibraz edilmesini sağlayan bir hizmettir. e-Arşiv fatura da e-fatura gibi elektronik fatura sistemine ait bir fatura türüdür. Firmanın e-Arşiv fatura kullanıcısı olabilmesi için önce e-faturaya kayıt olması gerekir.

e-İrsaliye Nedir? e-İrsaliye, kağıt irsaliye ile benzer özelliklere sahip fakat elektronik ortamda düzenlenen bir çözümdür. e-İrsaliye sistemine geçiş yaparak elektronik ortamda irsaliye düzenleyebilir ve alıcı firmaya gönderebilirsiniz.

e-İrsaliye Nedir? e-İrsaliye, kağıt irsaliye ile benzer özelliklere sahip fakat elektronik ortamda düzenlenen bir çözümdür. e-İrsaliye sistemine geçiş yaparak elektronik ortamda irsaliye düzenleyebilir ve alıcı firmaya gönderebilirsiniz.

e-Defter Nedir? e-Defter, yevmiye defteri ve defter-i kebir olarak adlandırılan defterlerin elektronik ortamda hazırlandığı ve zaman damgası kullanılarak imzalanıp ibraz edildiği sistemdir. e-Defter elektronik ortamda tutulduğu için noter onayına gerek duymazsınız. Böylelikle zaman ve maliyet tasarrufu ile işlemleri hızlandırabilirsiniz.

e-Müstahsil Makbuzu Nedir? e-Müstahsil, Gelir İdaresi Başkanlığı standartlarında oluşturulmuş müstahsil makbuzunun, elektronik ortamda oluşturulması ile; hem kağıt hem de elektronik ortamda muhafazası ve ibrazını kapsayan bir uygulamadır.

e-Mutabakat Nedir? e-Mutabakat, borç-alacak hesaplarını elektronik ortamda, hızlı ve güvenli olarak karşılaştırabilirsiniz. e-Mutabakat BA-BS mutabakatları ve cari hesap mutabakatları için geliştirilmiş bir web uygulamasıdır.

  • E-Fatura
  • E-Arşiv
  • E-İrsaliye
  • E-Defter
  • E-Mutabakat
  • E-Müstahsil
Bilgi İçin

Avantajları

Dijital ortamda fatura kesildiği için, e-Fatura gönderdiğiniz mükellefe tekrar kağıt fatura göndermenize gerek yoktur.

Kağıt maliyetinden tasarruf etmiş olursunuz.

Kağıt faturalarınızda arşivleme için yer ayırmanız gerekirken, e-Fatura'da buna gerek yoktur.

Kağıt faturaların işlenmesi sırasında oluşabilecek insan hatalarının önüne geçilmiş olur.

Sarf malzeme maliyetini ortadan kaldırır.

Fatura postalama maliyetini ortadan kaldırır.

Faturayı müşteriye iletmede ortaya çıkan iş gücünü azaltır.

Faturaların kargoda/postada kaybolma sıkıntısı ortadan kalkar.

Sistem üzerinde kısa sürede istenilen faturaya ulaşma imkanı sağlar. Vaktinizi arşivde fatura arayarak geçirmemiş olursunuz.

Kullandığınız muhasebe, erp vb. yazılım sistemlerine aktarılabilir.