Ana Sayfa / İmalat-Üretim Yönetimi

Akınsoft MRP

Kurumsal Kaynak Planlaması

Yaygın erişilebilirliği ve kolay kullanımı ile farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte bir kurumsal çözüm paketi olarak hazırlanan AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business, sunduğu etkin kaynak kullanımı sayesinde işletmelerin maliyetlerini düşürüp onlara iş gücü ve zaman avantajı kazandırarak, yatırımlarının kısa sürede verimliliğe dönüşmesini sağlıyor.

  • Kullanıcı Dostu Arayüz
  • Esnek Raporlama
  • Veri Aktarımı
  • Windows Uyumluluğu
  • İlişkisel Veritabanı
  • Kullanıcı Yetkilendirme
  • Çoklu Dil Desteği
  • Çok Kullanıcı Desteği
Bilgi İçin

Malzeme İhtiyaç Planlaması

Üretim reçetesi, üretim planını hazırlarken en büyük yardımcınız olacak. Reçete Liste kısmı ile programınız size neyi, ne miktarda satın almanız gerektiğini bildirecek ve siz onayladıktan sonra siparişe aktaracak. Belirlemiş olduğunuz bir fire oranı var ise veya stoklu çalışıyorsanız bunların üretime yansımasını görebilir, planlama üzerinde değişiklik yapabilir, planlama sonucunda oluşan yeni üretim miktarınızı görebilirsiniz.

Ürün Ağacı ( Etkinliğinizin arttığını fark edeceksiniz...) Üretiminizin yol haritası olarak düşüneceğiniz "Ürün Ağacı" ile en alt kademedeki hammadde tedariğinden üst kademedeki nihai ürün çıkışına kadar üretim sürecinizi hangi üründen ne kadar kullanıldı, hangi operasyon ve makine olarak ayrıntılarıyla görecek, etkinliğinizin arttığını farkedeceksiniz.

Fason Takip; İşletmeler için hız hayati önem taşır; WOLVOX ERP E-Business Fason Takip modülü, işletme fason işlemlerinin takibini, size en hızlı ve en doğru bilgiyi vermesi amacıyla oluşturulmuştur. Bu sayede hangi ürününüzü, hangi maliyetle, ne miktarda ve hangi firmada yaptırıyorsunuz; ne zaman teslim alacaksınız veya ne kadarını teslim alacağınızın bilgisine net ve hızlı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olacaktır. • Fason Raporu Üretime hangi ürünleri gönderdiğinizi, gönderdiğiniz ürünlerin durumlarının ne olduğunu hızlı bir şekilde kontrol edebilecek, geciken ürünleriniz için alternatifler yollar veya hızlandırıcı girişimlerde bulunabileceksiniz. Bu şekilde olası gecikmelerinizi en düşük seviyeye çekmiş olacaksınız. İsterseniz tanımladığınız fason firmanızda hangi ürünlerin olduğunu, alt toplamlar bölümü sayesinde ise çalıştığınız fason firmalarının üretim miktarı, fire miktarı ve fire oranlarına göre değerlendirmelerinizi yapacak, zayıf ve kuvvetli fasoncunuzu tespit edebileceksiniz.

Üretim Planlaması; İÜretim sektöründe önemli üç faktör; işçilik, kullanılan malzeme ve makinelerin doğru bir üretim planı ile yapılandırılması gerekliliğidir. WOLVOX MRPII ile Malzeme İhtiyaç Planlaması ve Üretim Kaynakları Planlaması, üretim yapan işletmeler için sorun olmaktan çıkacak ve işletmeler hangi mamul, ne zaman, nasıl, nerede, kim tarafından, ne miktarda, hangi sürede ve hangi maliyetle üretilecek veya tedarik edilecek bilgilerine her an ulaşabilecekler. Üretim Emirleri ( Siparişleri zamanında teslim etme konusunda en büyük yardımcınız... ) Üretim Emirleri kısımda, gelen siparişin miktarı ve müşterinizin istediği teslim tarihini girmeniz durumunda, üretime başlamanız gereken tarihi veya üretimin ne zaman tamamlanacağı bilgilerine rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Böylece gelen siparişleri zamanında teslim etme konusunda en büyük yardımcınız olacak. Gantt Şeması ( Üretimin ne zaman biteceği bilgilerini tarih ve saat olarak görebileceksiniz...)